خرید شیشه مات

شیشه مات چیست ؟

شیشه مات یک نوع شیشه است که به دلیل سطح مات یا غیر شفاف آن، نور را درون خود نمی‌گذارد و باعث ایجاد حالت مات یا ضبابی می‌شود. این نوع شیشه معمولاً برای ایجاد حریم خصوصی یا کاهش تابش مستقیم نور در داخل مکان‌ها استفاده می‌شود. از شیشه مات برای دیواره‌ها، درها، پنجره‌ها و حفاظ‌های شیشه‌ای استفاده می‌شود، همچنین ممکن است در دکوراسیون داخلی و استفاده‌های هنری نیز مورد استفاده قرار گیرد.

انواع شیشه مات
قیمت شیشه مات

انواع شیشه مات

شیشه‌های مات معمولا به دلیل ظاهرشان مورد توجه هستند. این انواع شیشه‌ها معمولاً جلوه‌ای مات و غیر شفاف دارند که برای حفظ حریم خصوصیت و یا جلوگیری از اشعه مستقیم خورشید مناسب هستند. این تمام انواع شیشه‌های مات به صورت فنی متفاوت هستند، اما چند نمونه از محبوب‌ترین انواع شیشه‌های مات عبارتند از:
شیشه مشجر
شیشه ساتینا
شیشه هوشمند
شیشه سندبلاست

 

شیشه مات مشجر 

شیشه مشجر یک نوع شیشه است که در آن پترن‌ها یا طرح‌های مختلفی به وسیلهٔ اسید یا سایر مواد شیمیایی روی سطح آن ایجاد می‌شود. این پترن‌ها ممکن است شفاف یا نیمه شفاف باشند و به شیشه‌ها زیبایی و طراوت بیشتری ببخشند. استفاده از شیشه مشجر در طراحی داخلی و معماری و همچنین در زیره‌ها و سایر اشیاء زینتی رایج است.شیشه مات مشجر یک نوع شیشه است که سطح آن مات و غیر شفاف است و دارای الگوهای مختلف و مشجر است. این نوع شیشه معمولاً برای افزایش حریم خصوصیت در فضاهای داخلی استفاده می‌شود و همچنین به عنوان یک عنصر زینتی جذاب در طراحی داخلی و خارجی ساختمان‌ها به کار می‌رود.

شیشه مات ساتینا 

شیشه مات ساتینا یک نوع شیشه است که با پوشش مات و مخملی به نام ساتینا پوشیده شده است. این نوع شیشه به دلیل ظاهر مات و غیر شفاف خود، برای استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی، از جمله در درب ها، پنجره ها و تابلو های دکوراتیو استفاده می شود. این نوع شیشه به عنوان یک گزینه زیبا و حفاظت کننده برای حفظ حریم خصوصی نقاط مختلف منزل یا محل کار استفاده می شود. شیشه ساتینا یک نوع شیشه است که تحت عنوان شیشه ضد انعکاس (Anti-Reflective Glass) هم شناخته می‌شود. این نوع شیشه دارای یک روکش ساتینه یا غیر شفاف است که باعث کاهش بازتاب نور و درخشش آن می‌شود. این ویژگی باعث افزایش وضوح تصویر و کاهش خیره‌کنندگی شیشه می‌شود. شیشه ساتینا معمولاً در استفاده‌های دکوراتیو و طراحی داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شیشه مات هوشمند 

شیشه هوشمند یا “شیشه های هوشمند”، شیشه‌ای است که دارای تکنولوژی‌های نوینی مثل شفافیت قابل تنظیم (مثلاً تغییر شفافیت در واکنش به نور یا دما)، پوشش‌های مقاوم در برابر خش و ضربه یا حتی ویژگی‌های نمایشگری بر روی سطح خود است. این نوع شیشه‌ها به منظور استفاده در ساختمان‌ها، وسایل نقلیه، دستگاه‌های الکترونیکی و حتی دستگاه‌های پزشکی توسعه داده می‌شود. این فناوری‌ها می‌توانند به‌عنوان پنجره‌های هوشمند، نمایشگرهای تعاملی یا سایر کاربردها استفاده شوند.

شیشه سندبلاست

شیشه سندبلاست یک نوع شیشه مخصوص است که از روش سندبلاست تهیه می‌شود. در این روش، با استفاده از خاک و یا مواد دیگر، سطح شیشه به طور مکانیکی مات و با نقوش و طرح‌های مختلف تزئین می‌شود. شیشه سندبلاست علاوه بر ایجاد زیبایی و طراحی، می‌تواند از دید داخلی و خارجی دیده شود و در نتیجه برای استفاده در دکوراسیون و طراحی داخلی و خارجی مناسب است. شیشه سندبلاست یعنی شیشه‌ای که با استفاده از روش سندبلاست (sandblasting) یا شن‌پاشیدن، سطح آن مات شده یا تغییر یافته است. این روش با استفاده از یک جریان شن یا مواد سایدینگ نرم که از یک محلول پاشنده عبور می‌کند، باعث می‌شود سطح شیشه خرد شده و مات شود و معمولاً برای افزایش حفاظت و حریم خصوصی در کاربردهای مختلف نظیر درب‌ها یا پنجره‌ها استفاده می‌شود. 

فروش شیشه مات

کاربرد شیشه مات چیست؟

شیشه مات یک نوع شیشه است که ترکیبی از دو خواص داشته و به صورتی است که قابلیت عبور نور را داشته و در عین حال قابلیت دیدن از طرف دیگر را تضعیف میکند. کاربردهای شیشه مات در داخل ساختمانها و خارج از آن متنوع است. به عنوان مثال، در داخل ساختمانها از شیشه مات میتوان برای ایجاد حریم خصوصی در اتاقها و دفاتر کار، ساخت پارتیشنهای جداکننده بین فضاهای مختلف و استفاده در نمای خارجی ساختمان برای افزایش جمالیت و جذابیت استفاده کرد.

شیشه مات طرح دار

شیشه مات طرح دار پیچیده میتواند یک گزینه عالی برای طراحی داخلی و خارجی منازل و محل کار باشد. این نوع شیشه دارای طرح‌های مختلف است که می توانند به هر فضا زیبایی و شخصیت ببخشند. این شیشه‌ها معمولاً در دروازه‌ها، پنجره‌ها، دیوارهای جداکننده و نورپردازی داخلی استفاده می‌شوند. شیشه مات طرح دار به دلیل نیمه شفاف بودن خود، نور طبیعی را در فضا حفظ می‌کند و در عین حال حریم خصوصی را حفظ می‌کند.شیشه مات یک نوع شیشه است که سطح آن مات شده یا غیر شفاف شده است، به طوری که نور به خوبی از آن عبور نمی‌کند و اشیاء زیر آن به وضوح دیده نمی‌شوند. شیشه مات معمولاً برای ایجاد حریم خصوصی در ساختمان‌ها، مثلاً در حمام‌ها یا درب و پنجره‌ها، استفاده می‌شود. به عنوان مثال، شیشه مات طرح دار ممکن است دارای طرح‌های گیاهی، چشم‌اندازهای شهری یا طرح‌های دیگر باشد که به زیبایی و جلوه ویژه‌ای به فضا اضافه می‌کند. 

شیشه مات برای چه مکان هایی استفاده می شود ؟

شیشه مات به دلیل داشتن سطح مات و ناشفاف، در برخی مکان ها از جمله مکان هایی که نیاز به حفظ حریم شخصی دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از کاربردهای شیشه مات عبارتند از:

1. درب و پنجره: شیشه مات برای پنجره ها و درب هایی استفاده می شود که نیاز به نوررو پنهان کردن داخل محیط دارند، مثل حمام ها و اتاق های خصوصی.

2. مبلمان و دیوارهای جداکننده: برای افزودن حالت مات و شیکی به مبلمان و دیوارهای جدائی کننده در فضاهای اداری و تجاری استفاده می شود.

3. دوش: شیشه مات عموماً درب های دوش برای حفظ حریم شخصی استفاده می شود. آنها به صورت قابل حرکت در جلوی دوش قرار می گیرند تا امکان رؤیت از بیرون را کاهش دهند.

4. رستوران و فروشگاه: استفاده از شیشه مات در رستوران ها و فروشگاه ها، امکان رؤیت از بیرون را محدود می کند و به مشتریان حس حریم خصوصی می دهد.

5. ادارات و ساختمان های تجاری: شیشه مات می تواند در دفترکارها، اتاق های جلسات و دیوارهای جداکننده در ساختمان های تجاری استفاده شود تا رؤیت از بیرون را کاهش دهد و حریم شخصی کارکنان را محافظت کند.

خرید شیشه مات 

شیشه مات یک نوع شیشه است که سطح آن مات و غیر شفاف است. این نوع شیشه خود را از سایر انواع شیشه‌ها با پوشش‌های مختلفی که بر روی سطح آن قرار می‌گیرند تمایز می‌دهد. استفاده از شیشه مات در معماری داخلی و نمای ساختمان‌ها، به منظور ایجاد حریم خصوصی، کنترل نور و همچنین زیبایی ظاهری بسیار معمول است. این نوع شیشه می‌تواند به عنوان پنجره، درب، دیوارهای جداکننده و یا تزئینات دیگر استفاده شود.از آنجایی که شیشه مات نور را به خوبی پراکنده کرده و حریم خصوصی را حفظ می‌کند، در بسیاری از اتاق‌ها و فضاهایی که نیاز به روشنایی مطبوع دارند استفاده می‌شود.برای خرید شیشه مات، می‌توانید با مشاوران ما مشورت بگیرید.

قیمت شیشه مات چقدر است ؟

قیمت شیشه مات ممکن است بسته به ابعاد، ضخامت و کیفیت متفاوت باشد. همچنین عوامل دیگری مانند بازار محلی، تقاضا و عرضه، و همچنین شرکت تولید کننده نیز موثر است. اما به طور کلی، شیشه مات به عنوان یک گزینه است که برای حفظ حریم خصوصی و کاهش تابش نور خورشید مناسب است. برای اطلاعات دقیق‌تر در خصوص قیمت، بهتر است که با مشاوران ما در یاشیل تماس حاصل فرمایید. 

5 دیدگاه دربارهٔ «شیشه مات چیست ؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×