شیشه هوشمند

شیشه هوشمند |بهترین ارائه کننده ، قیمت فوق العاده

شیشه هوشمند چیست؟

شیشه یکی از زیبا ترین و کاربردی ترین مصالح ساختمانی می باشد. از زمان های گذشته شیشه مورد استفاده انسان ها بوده است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی انواع مختلفی از شیشه تولید می شود. شیشه هوشمند یا خود مات شونده یکی از خاص ترین انواع شیشه است. با توجه به میزان تابش نور خورشید این شیشه ها تیره یا روشن تر شده که موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد. این شیشه ها در فصل گرم سال مات شده و مانع از ورود نور خورشید به داخل و گرم تر شدن فضا می شوند. همچنین در فصل سرد سال با بالاترین میزان شفافیت تمامی انرژی نور خورشید را به داخل منتقل می کنند. هنگام تولید در کارخانه سطح شیشه هوشمند با استفاده از یک لایه اشعه ماورا بنفش پوشانده می شود. با این لایه می توان از شیشه در صورت نیاز برای نمایش دادن ویدیوها و تصاویر استفاده کرد. 

انواع شیشه هوشمند

نوع شیشه منحصر به فرد شیشه‌ هوشمند است که می تواند براساس محرک‌های خارجی، ویژگی انتقال نورازخود را تغییردهد. به طورمعمول  این شیشه‌  هابه انواع فعال و منفعل طبقه‌بندی می‌شود. شیشه‌ هوشمند فعال به یک جریان الکتریکی هدایت شده توسط کاربر پاسخ می‌دهد. شیشه‌ منفعل پاسخگوی عوامل محیطی مانند گرما یا اشعه ماوراء بنفش است. ازاین شیشه می توان برای تغییر در میزان شفافیت نور (مات یا نیمه مات) بهره برد. امروزه به طرز چشمگیری فناوری  این شیشه دچار تحول شده است. به طوری که این شیشه ها در انواع گوناگون ساخته و طراحی می شوند. انواع  این شیشه هوشمند به دو دسته  پنجره و شیشه آفتاب‌گیر تقسیم ‌بندی می‌شوند.

مقایسه شیشه هوشمند پنجره و شیشه آفتاب ‌گیر

شیشه هوشمند پنجره: از  این شیشه  برای ساخت پنجره استفاده می شود. بیشترین برخورد با محیط بیرون و بیشترین مسیر انتقال نور در ساختمان از طریق پنجره است. شیشه هوشمند‌ الکتروکروماتیک یکی از روش ها برای ساخت شیشه هوشمند پنجره می باشد. ساختار مواد الکتروکروماتیک طوری ست که رنگ آن‌ها در مقابل جریان برق واکنش نشان داده و با جذب نور و شکست آن موجب کدری شیشه می گردد. برعکس با قطع جریان برق یون‌ها به لایه الکتروماتیک بازگشته و شیشه شفاف به نظر می‌رسد.

شیشه آفتاب ‌گیر: نوع دیگری از شیشه هوشمند شیشه آفتاب‌ گیر است که نور خورشید کمتری را دریافت می کند. روش عملکرد شیشه آفتاب‌گیر از طریق فناوری نانو یا فناوری ترموکرومیک است. شیشه آفتاب‌گیر در ساختمان نور کافی را دریافت کرده اما مانع از جذب گرمای خورشید می شوند.  این شیشه آفتاب ‌گیر به پایداری محیط‌ زیست کمک شایانی می کنند.

 

برای آشنایی با انواع پارتیشن شیشه ای کلیک کنید 

کاربرد شیشه هوشمند

کاربرد شیشه هوشمند بسیار گسترده است، علاوه بر مدیرت مصرف انرژی در فراهم کردن شرایط زندگی مدرن و راحت کمک کننده می باشد. از چهار تکنولوژی الکتروکرومیک، کریستال مایع، ذره های معلق و مواد ترمودینامیک در ساخت شیشه های هوشمند استفاده می شود.  این شیشه  فاقد محدودیت برای استفاده بوده و در تمامی مراکز عمومی استفاده می‌شود. ولی این شیشه ها بیشتر در خانه های هوشمند دیده می شود. دیگرکاربردهای  این شیشه

درمراکزی مانند سالن‌های کنفرانس، استخرها، پارتیشن‌ها، نماهای تجاری، موزه‌ها و باشگاه‌ها است. شیشه ها ارزشمند سرعت عمل بالا و نیروی برق مصرفی پایینی دارد. شیشه  این در صنایع مختلف مانند صنایع هوایی، خودرو سازی، پزشکی و به خصوص معماری مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد این شیشه به دلیل استفاده از آن در موارد مختلف می تواند متفاوت باشد.

شیشه هوشمند

نکات کلیدی در مورد شیشه هوشمند

با توجه به داشتن ویژگی های منحصر به فرد شیشه هوشمند می توانید با استفاده از آن به شرایط زندگی مدرن و راحت خود کمک کنید. برخی نکات در مورد این شیشه ها عبارتند از داشتن امکان تنظیم میزان شفافیت، جلوگیری از ورود اشعه های مضر نور خورشید، عایق بودن در برابر عبور صدا و حرارت، ایمنی و مقاومت در برابر ضربه و فشار، هزینه مناسب و نگهداری آسان و همچنین امکان استفاده از این شیشه ها به عنوان پنل تبلیغاتی، صفحه نمایش و پارتیشن است. تکنولوژی مدرن تاثیر زیادی روی گسترش و توسعه ی ساختمان سازی گذاشته است. تولید این شیشه ها به دلایلی مانند دست یابی به زندگی راحت و آسوده، حفظ حریم شخصی و شخصی سازی محیط و بهره وری از انرژی و مدیریت مصرف انرژی افزایش یافته است.

قیمت شیشه هوشمند

به دلیل استفاده از فیلم‌های هوشمند و حساسیت بسیاراین شیشه ها قیمت بالایی دارد. مواد اولیه تهیه شیشه بالا بوده که روی قیمت شیشه هوشمند تأثیرگذار است. ولی باید توجه داشت که این شیشه ها خواص و ویژگی های بسیاری دارند. و با صرفه جویی بیش‌ از حد در مصرف انرژی موجب بازگرداندن مقدار زیادی از ذخایر طبیعی می گردد. خاصیت ویژه  این شیشه  موجب شده تا طرفداران زیادی به سمت این شیشه ها جلب شود. این شیشه ها  با نام های شیشه هوشمند برقی، شیشه مات شونده، شیشه مات شونده برقی نیز شناخته می شود. نسل جدید این شیشه ها در کسری از ثانیه از حالت شفاف به حالت مات تبدیل می شوند. و می تواند با مقاومت در برابر ورود گرما به درون ساختمان، از میزان مصرف انرژی و هزینه های مصرفی آن کم کند.

لیست قیمت شیشه هوشمند

گروه صنعتی یاشیل دُر لیست قیمت شیشه هوشمند از لحاظ کیفیت و قیمت شیشه هوشمند (شیشه مات شونده) را تضمین می‌نماید. جهت استعلام لیست قیمت شیشه هومشمند میبایست با شرکت یاشیل دُر تماس گرفته و طبق نقشه و متراژ مد نظر پیش فاکتور دریافت کنید . به دلایل نوسانات ارز در ایران و همچنین به دلیل محاسبات شیشه و متریال دقیق لیست قیمت برای شیشه هوشمند به صورت استعلام از شرکت به صورت به روز امکان پذیر می باشد

نتیجه گیری

از گذشته تاکنون در مصالح ساختمانی تغییرات زیادی ایجاد شده که شیشه مهم ترین کشف بشر برای صنعت ساختمان می باشد. از گذشته های دور شیشه کشف و برای موارد بسیاری مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه شیشه تنوع گستره ای داشته و هر کدام از شیشه های تولید شده برای مصارف خاص و ویژه ای کاربرد دارند. در ابتدا شیشه خام به دلیل نوع فرایند آن دارای مقاومت پایینی بود. با گذشت زمان نیاز به استفاده از شیشه مقاوم تر موجب کشف شیشه هوشمند در انواع مختلف شد.  این شیشه امکان تنظیم میزان نور عبوری از خود را بین دو حالت شفاف و مات با استفاده از برق AC دارد. با توجه به محدودیت استفاده از شیشه های معمولی با مقاومت کم انسان به فکر ساخت شیشه های مقاوم تر افتاد. امروزه با توسعه فرایند ساخت شیشه فناوری های جالبی برای تولید شیشه استفاده می شود. در  این شیشه  ها با استفاده از فناوری‌های نوین می‌توان میزان جذب نور را در آن تغییر داد.  این شیشه ها برای اتاق مدیریت، اتاق های کنفرانس و پارتیشن های اداری بسیار مناسب می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×