نرده شیشه ای جان پناه
نرده شیشه ای جان پناه
نرده شیشه ای جان پناه
نرده شیشه ای جان پناه

 در گذشته متریال استفاده شده در ساختمان‌ ها بیشتر از آهن و یا چوب بود. از شیشه به دلیل اینکه صنعت شیشه سازی به اندازه امروز پیشرفت نکرده بود به ندرت استفاده می‌شد. در گذشته استفاده از شیشه در معماری ساختمان در حد کاربرد شیشه‌ های رنگی در پنجره‌ها و یا کتیبه بالای درب‌ ها بود.
امروزه با پیشرفت تکنولوژی در زمینه ساخت شیشه سکوریت و لمینت، شیشه‌ هایی با مقاومت بسیار بالا تولید می‌شود. مقاومت این شیشه‌ ها به حدی است که نرده شیشه ای جان پناه جای خود را به نرده‌ های قدیمی داده است. همه ما می‌دانیم که وظیفه نرده حفاظت از جان افراد در برابر سقوط از ارتفاعات مانند تراس، پشت بام و یا راه پله‌ ها است.

 بنابراین برخلاف تصوری که در قدیم نسبت به خطرناک بودن شیشه وجود داشت، شیشه‌ های نسل جدید به قدری مقاوم هستند که با آنها نرده شیشه‌ ای جان پناه ساخته می‌شود. در معماری مدرن استفاده از نسل جدید و مقاوم شیشه‌ ها به دلیل ظرافت و شفافیت خاصی که دارد بسیار افزایش یافته است و جای خود را به متریالی مانند چوب و یا فلز داده است. 

شرکت یاشیل در با ارائه قیمت منصفانه و رقابتی و کیفیتی متفاوت توانسته در طول دو دهه فعالیت خود رضایت 100 درصدی تمامی مشتریان خود کسب کند. یاشیل در علاوه بر اجرای انواع نرده های شیشه ای ، یراق آلات و اتصالات این نوع نرده های مدرن را تولید ، عرضه و همچنین به خارج از ایران نیز صادر می کند. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه اجرای نرده شیشه ای و همچنین خرید اتصالات و یراق آلات نرده شیشه ای با ما تماس بگیرید.

نمونه کارهای انواع نرده شیشه ای در یاشیل در

نرده شیشه ای اسپیگات

نرده شیشه ای جان پناه

نرده شیشه ای دفنی یا توکار

نرده شیشه ای جان پناه

نرده شیشه ای اکسپوز یا روکار

نرده شیشه ای جان پناه

نرده شیشه ای دو خطی

نرده شیشه ای جان پناه

پله شیشه ای

معرفی انواع نرده‌ شیشه ای (جان پناه شیشه ای)

نرده شیشه ای بر اساس نحوه اجرا و طراحی‌ خاص آن در دسته‌ های مختلفی قرار می‌گیرد. در این بخش قصد داریم به معرفی انواع نرده شیشه ای بپردازیم تا بتوانیم به شما در انتخاب بهترین نوع نرده شیشه ای کمک کنیم.

نرده شیشه ای فیکس پوینت

نرده شیشه ای فیکس پوینت از دو جزء شیشه و بست‌ های فلزی تشکیل می‌شود. به بست‌های فلزی استفاده شده در این نرده، پوینت گلس یا فیکس پوینت گفته می‌شود. این نوع نرده شیشه ای از نوع نرده روکار است. برای نصب این نوع نرده، در شیشه سوراخ‌ هایی ایجاد می‌کنند و شیشه سکوریت را توسط بست یا همان فیکس پوینت‌ها به دیوار متصل می‌کنند. این نوع نرده شیشه ای برای راه پله و تراس بسیار مناسب است.
از مزیت نرده شیشه ای فیکس پوینت می‌توان به این مورد اشاره کرد که، این نوع نرده به راحتی قابل تنظیم است. فقط نکته ای که در اجرای نرده شیشه ای فیکس پوینت وجود دارد این است که سوراخ‌های روی شیشه را باید با محاسبه و اندازه گیری کاملا دقیق زد تا در هنگام نصب و اجرای نرده شیشه ای مشکلی به وجود نیاید.

نرده شیشه ای اکسپوز

این نوع نرده شیشه ای از نوع نرده رو کار است. این نرده توسط یک پایه فلزی که به شکل حرف U انگلیسی است و روی زمین نصب می‌شود نگهداری می‌شود. این پایه فلزی از جنس  آلومینیوم  است و شکل U مانند آن کمک می‌کند که شیشه تا حدود 15 سانتی متر درون آن فرو رود و فیکس شود.
برای نصب این نوع نرده شیشه ای نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که، مکانی که قصد دارید نرده را در آن نصب کنید باید زمین کاملا صاف و همواری داشته باشد. اگر زمین که پایه آلومینیومی روی آن نصب می‌شود به طور کامل تراز نباشد، نتیجه نهایی کار هم از نظر زیبایی و هم از نظر امنیت با مشکل مواجه می‌شود.

نرده شیشه ای اسپیگوت

این نوع نرده شیشه ای توسط پایه‌های فلزی که از جنس استیل ضد زنگ است روی زمین نصب می‌شود. این نوع نرده شیشه ای به دلیل اینکه از کف زمین ارتفاع دارد و زیر آن خالی است برای مکان‌هایی مانند اطراف استخر که باید امکان عبور آب از زیر آن وجود داشته باشد مناسب است.
این نوع نرده شیشه ای به این دلیل که پایه‌های آن به صورت تکی روی زمین نصب می‌شود نسبت به نوع نرده شیشه ای اکسپوز قابلیت تنظیم بیشتری دارد. بنابراین حتی برای مکان‌هایی که زمین ان به طور کامل هموار نیست مناسب است.

نرده شیشه ای دفنی

این نوع نرده شیشه ای از نوع توکار است و پایه نگه دارنده آن قبل کف سازی و سرامیک کف زمین، در داخل زمین قرار می‌گیرد و پس از انجام کف سازی، شیشه روی پایه تعبیه شده در داخل زمین قرار می‌گیرد. نرده شیشه ای دفنی به دلیل توکار بودن ظرافت و زیبایی بسیار خاصی دارد. این نوع نرده شیشه ای برای مکان‌هایی با معماری لوکس، مدرن و مینیمال بسیار زیبا و جذاب است.

کاربردهای مختلف  نرده شیشه ای جان پناه 

نرده‌ شیشه ای جان پناه یکی از متریالی است که استفاده از آن در معماری داخلی و یا نمای بیرونی ساختمان‌ها زیبایی خاصی به مکان می‌بخشد. این زیبایی در حدی است که در طراحی و ساخت ساختمان‌های لوکس استفاده از شیشه به صورت نرده شیشه ای و یا المان‌های دیگر که در آن‌ها از شیشه استفاده شده است، جزء جدایی ناپذیر است. نرده شیشه ای را در راه پله ساختمان، بالکن‌ها، ایوان‌ها، اطراف استخر، پاسیو استفاده می‌کنند.

استفاده از نرده شیشه ای در بالکن و ایوان، جلوه بسیار زیبا و شیکی به نمای خارجی ساختمان می‌بخشد، علاوه بر این مورد استفاده از نرده شیشه ای باعث می‌شود که جلوی ورود نور به داخل ساختمان گرفته نشود که این خود مزیت خیلی بزرگی است. همچنین نرده شیشه ای چشم انداز شما از داخل ساختمان را مخدوش نمی‌کند. همچنین به دلیل اینکه شیشه حتی اگر در برابر باد و باران و برف قرار گیرد دچار پوسیدگی نمی‌شود،این مورد یک گزینه بسیار خوب برای استفاده در تراس است و تا سال‌ها سالم باقی می‌ماند.
استفاده از نرده شیشه ای در کناره‌های راه پله‌ها علاوه بر ایمنی و امنیتی که به همراه دارد، نظافت آن بسیار آسان و سریع است. از آنجایی که نرده راه پله جایی است که روزانه افراد زیادی به آن دست می‌زنند، ویژگی نظافت راحت و سریع از انتقال بیماری به خصوص در زمان شیوع بیماری‌های واگیر بسیار مهم است.

استفاده از نرده شیشه ای در اطراف استخر علاوه بر زیبایی و ظرافت مزیت دیگری دارد. مزیت دیگر این است که اگر نرده شیشه ای در معرض برف و باران قرار گیرد و یا آب استخر با آن برخورد کند مشکلاتی مانند زنگ زدگی و یا پوسیدگی در آن به وجود نمی‌آید. در صورتی که این مشکل در نرده‌های فلزی بسیار دردسرساز بود که با جایگزین شدن شیشه این مشکل رفع شد.
استفاده دیگری که از نرده شیشه ای می‌شود در مراکز تجاری و اداری است. در این مراکز مانند بانک‌ها و یا بیمارستان‌ها برای نظم دادن به افرادی که قرار است در صف انتظار بایستند از نرده شیشه ای استفاده می‌کنند.برای استعلام قیمت نرده شیشه ای جان پناه تماس بگیرید. 

بیشتر بدانید :  نرده شیشه ای برای بالکن


آیا نرده شیشه ای یا همان هندریل شیشه ای ایمن است؟

یکی از سوالات مهمی که برای افرادی که قصد ایجاد تغییرات در منزل خود را دارند و می‌خواهند از نرده شیشه ای استفاده کنند به وجود می‌آید این است که آیا نرده شیشه ای به اندازه کافی امنیت دارد؟ اولین تصویری که در ذهن این افراد نقش می‌بندد شیشه‌های قدیمی است که با کوچکترین ضربه ای می شکست و تبدیل به تکه‌های بسیار ریزی می‌شد و هر خرده شیشه ای میتوانست باعث ایجاد جراحت و آسیب زدن به افراد شود.

اما شیشه های استفاده شده در نرده شیشه ای به قدری تقویت شده است که کاملا مقاوم و محکم است و هیچ ضربه ای باعث شکستن آن نمی‌شود. همانطور که پیشتر هم اشاره کردیم شیشه به دلیل اینکه در مقابل رطوبت، باران، برف دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نمی‌شود گزینه بسیار امن تری نسبت به آهن یا چوب است.

مورد دیگری که استفاده از نرده شیشه ای را توجیه می‌کند این است که، نرده شیشه ای به دلیل اینکه صاف و یکدست است، فاصله ای که در بین نرده ‌های فلزی وجود داشت دیگر وجود ندارد. همین فاصله بین نرده‌ها باعث می‌شد که حیوانات خانگی و یا بچه‌ها در بین نرده‌ها گیر کنند و همین خود خطراتی برای بچه‌ها و حیوانات به وجود می‌آورد.

در نرده شیشه ای از چه نوع شیشه ای استفاده می‌شود؟

شیشه استفاده شده در نرده شیشه ای از نوع شیشه سکوریت است. شیشه سکوریت در کوره‎‌های خاص و تحت گرمای حدود 700 درجه سانتی گراد، گرمادهی می‌شود. بعد از گرمادهی آن را سرمادهی می‌کنند. این سرمادهی باعث ایجاد شوک در شیشه می‌شود و همین باعث می‌شود که شیشه سکوریت با مقاومت بالا به دست آید.

در نرده شیشه ای از شیشه سکوریت با ضخامت 10 تا 12 میلی متر استفاده می‌شود. نوع دیگری از شیشه که امنیت و مقاومت بالاتری دارد، از نوع شیشه سکوریت لمینت است. این نوع شیشه از دو لایه شیشه سکوریت 6 میلی متری و یک لایه طلق PVB  در میان دو لایه شیشه سکوریت ساخته می‌شود.

نوع دیگری از شیشه که در نرده شیشه ای به کار می‌رود، شیشه رنگی است. استفاده از شیشه رنگی هماهنگ با محیط و معماری ساختمان باعث زیبایی بیشتر محیط می‌شود.برای استعلام قیمت نرده شیشه ای جان پناه تماس بگیرید. 

مزایای استفاده از نرده شیشه ای

 نمای شفاف:

شفاف بودن شیشه باعث می‌شود که نور به خوبی از نرده شیشه ای عبور کند و همچنین در برابر دید شما مانعی ایجاد نمی‌کند.

 نصب سریع و راحت:

یکی از مزایای استفاده از نرده شیشه ای اسن است که تمام اتصالات نرده شیشه ای از قبل در کارخانه طراحی و ساخته می‌شود و در محل اجرا هیچگونه جوشکاری انجام نمی‌شود. در محل اجرای پروژه نرده شیشه ای به همراه اتصالات آن توسط پیچ و مهره و بدون نیاز به تخریب یا بنایی وصل می‌شود. همین باعث بالا رفتن سرعت اجرا می‌شود.برای استعلام قیمت نرده شیشه ای جان پناه تماس بگیرید. 

 حفظ امنیت:

در نرده‌ های قدیمی که از جنس فلز بود نرده‌ ها را به شکل‌ هایی می‌ساختند که امکان بالا رفتن کودکان از آنها وجود داشت. همین باعث به وجود آمدن خطرات جبران ناپذیری می‌شد. بر اساس ضوابط آتش نشانی استفاده از آن نوع نرده‌ های فلزی ممنوع شده است. نرده‌ های شیشه ای جدید کاملا صاف و یک دست هستند و امکان بالا رفتن کودکان از آن وجود ندارد.

داشتن صرفه اقتصادی:

با توجه به مقاومت و امنیتی که نرده شیشه ای دارد و همچنین در طول زمان نیاز به تعمیر یا رنگ زدن و ضد زنگ زدن ندارد. همین باعث می‌شود که در مقابل مزایایی که نرده شیشه ای دارد هزینه تمام شده کمتری داشته باشد.برای استعلام قیمت نرده شیشه ای جان پناه تماس بگیرید. 

امکان قابلیت سفارشی سازی:

نرده شیشه ای را می توان متناسب با فضایی که مد نظر دارید و متناسب با معماری خانه خود انتخاب کنید این که چه طراحی داشته باشد و از چه نوع شیشه ای با چه رنگی در آن استفاده شود همگی قابل تغییر و شخصی سازی است.

برای خرید هندریل شیشه ای چه اقدامی باید انجام دهیم؟

اگر قصد خرید نرده شیشه ای دارید، ابتدا با مشاوران ما درمیان بگذارید. بسته به مکانی که قصد نصب جان پناه شیشه ای در آن را دارید آنها به شما راهنمایی‌های لازم را برای انتخاب بهترین نوع نرده شیشه ای می‌دهند. پس از اینکه مراحل انتخاب شما نهایی شد، کارشناسان ما جهت اندازه گیری به محل شما اعزام می‌شوند. پس از طراحی و ساخت نرده شیشه ای مراحل نصب در محل شما آغاز می‌شود.برای استعلام قیمت نرده شیشه ای جان پناه تماس بگیرید. 

ويژيگي شيشه های نرده شیشه ای جان پناه

شيشه هاي به کار رفته در جان پناه شيشه اي و نرده شيشه اي مشخصات و ويژگي هايي دارند که باعث شده است استفاده از اين سبک حفاظ و نرده در ساختمان سازي رواج پيدا کند. اجراي نرده شيشه‌اي در ساختمان به شفافيت، زيبايي و بهبود نور پردازي‌ کمک مي کند از طرف ديگر به سبب نصب دقيق و با سرعت بالا که کمترين نيازي به تخريب دارد بسيار مورد توجه قرار گرفته است.

از طرف ديگر استحکام بالاي نرده شيشه اي در برابر سرما، گرما و ضربه باعث شده تا معماران توجه ويژه اي به استفاده از اين محصول در طراحي هاي خود داشته باشند. تنوع روش هاي اجراي نرده شیشه ای امکان نصب آن را در راه پله ها، بالکن ها، کناره استخر ها و پشت بام ها در تمام سطوح صاف و قوس دار داده است. ايمني نرده شيشه اي بسيار زياد است زيرا شيشه هاي سکوريت و لمينت که در اين نوع نرده استفاده مي شود از خاصيت ضد ضربه بودن و نشکن بودن بهره مي برند.


چند نوع نرده شیشه ای داریم؟

نام دیگر نرده شیشه ای ، هندریل است و همانطور که گفتیم بخاطر زیبایی و مقاومت بالای خود بسیار مورد توجه قرار گرفته شده است. نرده های شیشه ای دارای دو مدل هستند:

با شیشه سکوریت
با شیشه لمینت

نرده شیشه ای

نرده شیشه ای

چقدر نرده های شیشه ای امن هستند؟

یکی از دغدغه های افراد ایمنی نرده شیشه ای است. خیلی نگران این موضوع هستند که ایا به همان اندازه که این نرده ها زیبا هستند ایمن هم هستند یا خیر. خیلی از افراد نگران شکسته شدن شیشه نرده ها و عدم تحمل وزن وارد شده بر آن هستند.

البته این تصور بسیار پوچ و واهی است. نرده های شیشه ای از تمامی جهات مقاومتر و ایمنتر از نرده های معمولی هستند. از آنجایی که نرده شیشه ای  شکاف ندارند، به هیچ صورتی کودکان و حیواناتتان، میان آن گیر نمی کنند و حتی در مواردی دست و پای خود را نیز از دست نمیدهند! در نرده های شیشه ای فضای بین شیشه و تکیه گاهها بسیار کم است. پس میتوانیم نتیجه بگیریم که کودک به آسانی از آن بالا نمیرود. همچنین برخلاف نرده های چوبی و فلزی به هیچ عنوان نه پوسیده میشوند و نه زنگ میزنند.

نکته مهم دیگر قابل ذکر این است که تحمل وزن نرده های شیشه ای  بسیار بیشتر از نرده های قدیمی است البته این موضوع بخاطر اتصال دهنده های فولادی ضدزنگ آن است و همین موضوع باعث میشود که در طول زمان بیشتری از دیگر نرده ها مقاوم تر و ایمن تر باشند. نصب نرده شیشه ای بسیار راحتتر و ایمنتر از سیار نرده ها هست و اتصال بسیار قویتر و ایمن تری دارند. از دیگر نگرانی افراد خرد شدن شیشه هاست که چون مقاومت آن 4 برابر شیشه معمولی است هیچگاه خرد و تکه تکه نمیشود. اگر این نوع نرده ها نیز بشکنند فقط به تکه های کوچک و نسبتا بی خطری تبدیل میشوند. برای استعلام قیمت نرده شیشه ای جان پناه تماس بگیرید.

موضوعاتی که مطرح کردیم نشان دهنده این موضوع است که چقدر نرده شیشه ای ایمن هستند و به سادگی میتوانید به ساختار انها اعتماد کنید و زیبایی و دلبازی را به خانه ی خود بیاورید و همچنین ارزش ساختمان خود را با اضافه کردن اندکی طراحی مدرن دهها برابر افزایش دهید. 

انواع نرده شیشه ای در ساختمان

نرده شیشه‌ای اکسپوز یا روکار
نرده شیشه‌ای توکار یا دفنی
نرده شیشه‌ای اسپیگات
نرده شیشه‌ای فیکس پوینت
نرده شیشه‌ای اسپیرال
نرده شیشه‌ای فریم لس
نرده شیشه ای دی لاین
نرده شیشه ای دو لاین
نرده شیشه ای ژولیت
نرده شیشه ای هیبرید
 نرده شیشه ای هنزا
نرده شیشه ای اسکوئر لاین
نرده شیشه ای  کامپوننت

هندریل شیشه‌ای چیست؟ 

از کنار هم قرار گرفتن ستونی شیشه‌ها که ارتفاع بین 90 تا 110 سانت دارند و با بست‌های مختلف از قبیل پایه اسپیگات، فیکس پویینت، پایه کامپوننت یا بست‌ های توکار که داخل زمین اجرا می‌شوند و… نرده شیشه ای به وجود می‌آید که اصطلاحا به آن هندریل شیشه‌ ای نیز گفته می‌شود. هندریل‌ های شیشه‌ ای در محیط‌ های گوناگون مثلا : روی پله یا لبه کناری آن، دور تا دور پشت بام و دور استخر و… قابلیت اجرا دارند.
در معماری مدرن امروزی، نرده از متریال‌ هایی است که توانسته جایگاه خوبی در دکوراسیون ساختمان به خود اختصاص دهد. شیشه به دلیل شفافیتی که دارد زیبایی خاصی به دکوراسیون فضای مورد نظر شما خواهد داد. در طراحی این نرده‌ ها از شیشه سکوریت یا لمینت استفاده می‌شود. برای استعلام قیمت نرده شیشه ای جان پناه تماس بگیرید.

قیمت اجرا پله شیشه ای گرد چقدر است؟

محاسبه‌ی قیمت نرده شیشه ای به موارد گوناگونی مرتبط می‌باشد. مهم‌ترین این موارد عبارت هستند از:

اندازه و ابعاد صفحات شیشه ای
 ضخامت جام‌های شیشه ای
جنس و کیفیت شیشه‌های استفاده شده (لمینت، سکوریت، مات، مشجر و…)
نوع نرده انتخاب شده (نیم قاب، بدون قاب، قاب‌دار)
جنس، کیفیت و رنگ ابزار و یراق آلات (استیل، آلومینیوم و در رنگ‌بندی متنوع: طلایی، مشکی، سفید، مات، براق و…)
مکان نصب نرده شیشه ای
و…
بنابراین تعیین دقیق قیمت تمام شده باتوجه به نظر و انتخاب سفارش‌دهنده می‌تواند کاملا متغیر و برای هر پروژه متفاوت باشد.

نرده شیشه‌ ای استخر

یکی‌ دیگر از کاربرد‌ های نرده شیشه ای با اتصالات استیل، به کارگیری آن به عنوان حفاظ شیشه ای دور استخر است، زیرا آلیاژهای استنلس استیل 304 و 316 و شیشه ضد آب هستند. نرده شیشه ای علاوه بر بادوام و ایمن بودن و جذابیت بصری به فضای استخر شما می افزاید. همچنین چون هندریل شیشه ای، دید بدون مانع برای شما فراهم می‌سازد، اگر حادثه ای در استخر شما رخ داد، مثلا اینکه فردی در شنا کردن به مشکل بخورد، می‌توانید بلافاصله او را ببینید و به او کمک کنید. در واقع این شفافیت شیشه ایمنی بیشتری برای فضای استخر فراهم می‌سازد. برای هندریل شیشه‌ای استخر، معمولا از مدل اسپیگات با شیشه سوپرکلیر سکوریت 10 یا 12 میل استفاده می‌شود. برای استعلام قیمت نرده شیشه ای جان پناه تماس بگیرید. 

×