نصب انواع نرده شیشه ای

قیمت و نصب انواع نرده شیشه ای

در گذشته به دلیل عدم پیشرفت تکنولوژی در عرصه مقاوم سازی شیشه‌ها، مردم ذهنیت منفی نسبت به شیشه مخصوصا از نظر مقاومت و استحکام داشتند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و بکارگیری ماشین‌آلات سکوریت و لمینت پیشرفت‌هایی چشمگیر در صنعت مقاوم سازی شیشه داشته‌ایم و باید این ذهنیت قدیمی خطرناک بودن شیشه را به فراموشی بسپاریم.

هندریل شیشه ای به سبک‌های مختلفی قابلیت اجرا دارد و به تناسب اجرای هر مدل زیبایی و مقاومت مختلفی را دارا خواهد بود. در این مقاله قصد داریم قیمت و نصب انواع نرده شیشه ای را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

انواع نرده شیشه‌ای

نرده شیشه‌ای اکسپوز یا روکار
نرده شیشه‌ای توکار یا دفنی
نرده شیشه‌ای اسپیگات
نرده شیشه‌ای فیکس پوینت
نرده شیشه‌ای اسپیرال
نرده شیشه‌ای فریم لس
نرده شیشه‌ای دی لاین
نرده شیشه‌ای دو لاین
نرده شیشه ای ترکیبی
نرده شیشه‌ای ژولیت
نرده شیشه‌ای هیبرید
نرده شیشه‌ای هنزا
نرده شیشه‌ای اسکوئر لاین
نرده شیشه‌ای کامپوننت

نصب نرده شیشه ای
نصب نرده شیشه ای

برای اطلاعات بیشتر در مورد نرده شیشه ای و اجرای نرده شیشه ای می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

1. قیمت نرده شیشه ای اکسپوز (کامپوننت)

(شیشه سوپر کلیر ۲ لایه ۶ میل سکوریت لمینت)

3960000 تومان 

2. قیمت نرده شیشه ای فیکس پوینت

شیشه سوپر کلیر سکوریت ۱۰ میل

2880000 تومان 

3. قیمت نرده شیشه ای فیکس پوینت

(شیشه سوپر کلیر ۲ لایه ۶ میل سکوریت لمینت )

3840000 تومان 

4. قیمت نرده شیشه ای اسپیگوت

(شیشه سوپر کلیر سکوریت ۱۰ میل)

2760000 تومان

5.قیمت نرده شیشه ای اسپیگوت

(شیشه سوپر کلیر ۲ لایه ۶ میل سکوریت لمینت)

3600000 تومان

نرده شیشه ای فیکس پوینت

 یکی از مدرن ترین انواع نرده شیشه ای می باشد. در این نوع نرده، شیشه ها در محل های اتصال به بدنه سوراخکاری می‌شوند و قطعات نگهدارنده شیشه از محل این سوراخکاری ها به بدنه جانبی متصل می‌گردند.  از جمله مهمترین مسائلی که در نصب نرده شیشه ای فیکس پوینت باید به آن توجه نمود دیتیل های مناسب اتصال قطعات به بدنه جانبی سطوح می باشد که نیاز به در نظر گرفتن زیر سازی های مناسب جهت تامین امنیت و ایستایی کافی دارند.

نرده شیشه ای با پایه کامپوننت

این نوع از هندریل شیشه‌ای نیز همانند نرده شیشه‌ای دفنی به صورت یکپارچه نمایان می باشد و هیچ نگهدارنده‌ی عمودی در روی نرده نمایان نمی باشد. در این نوع هندریل شیشه‌ای روکار نگهدارنده‌ی آلومینیومی بدون نیاز به تخریب و آهن کشی در روی زمین کار گذاشته می‌شوند و سپس شیشه فیکس می‌شود و در نهایت از یک کاور آلومینیومی نازک برای پوشش کار استفاده می‌کنند. حفاظ شیشه‌ای روکار یا همان نرده شیشه‌ای اکسپوز در بالکن، تراس، راه پله و روف گاردن‌ها کاربرد دارد.

نرده شیشه ای دو لاین

نرده شیشه‌ای دولاین دارای پایه‌هایی با دو خط موازی است. نصب این نرده ها به این شکل است که در ابتدا قطعه نگهدارنده پایه را با استفاده از ابزارهای خاص به زمین متصل می‌کنند و پس از آن پایه دو لاین را به این نگهداره‌ها متصل کرده و در جای خود فیکس می‌کنند و اتصالات را با روکش می‌پوشانند. با نصب نگهدارنده‌های شیشه به پایه و قرار دادن شیشه‌ها در آن‌ها، نصب نرده شیشه‌ای دو لاین به پایان می‌رسد.

نرده هنزا 

در این نوع نرده بین قطعات شیشه نرده شیشه ای بالکن یا نرده شیشه ای پله ستون های عمودی شکلی قرار می‌گیرد که ارتفاع آن تقریباً به اندازه ارتفاع نرده های شیشه ای است. این اتصالات نرده شیشه ای تراس ستون مانند قطعات شیشه را کنار یکدیگر نگه می دارند.

نرده شیشه ای اکسپوز ( exposed )

به مدلی از انواع نرده شیشه ای گفته می شود که در آن دستک و پایه نگهدارنده شیشه قابل رویت و مشاهده باشد ، بر خلاف نرده شیشه ای دفنی ؛ پایه های نرده شیشه ای اکسپوز به صورت روکار و روی زمین اجرا می شوند.به این مدل از نرده شیشه ای ، نرده شیشه ای با پایه روکار آلومینیومی نیز اطلاق می گردد.در نرده شیشه ای اکسپوز شیشه ها به صورت یکسره به هم متصل شده اند و حالت یکپارچه دارند.

نرده شیشه ای توکار یا هندریل شیشه ای دفنی

یکی از زیباترین و مدرن ترین مدل های نرده های شیشه ای می‌باشد زیرا این مدل از جان پناه  نرده شیشه ای کاملا به صورت فریم لس می‌باشد و پروفیل های اختصاصی از متریال آلومینیوم به گونه ای طراحی و تولید شده اند که به صورت مخفی یا توکار داخل تراز کف قرار می گیرد. از جمله مزایا و ویژگی های متمایز این مدل مخفی بودن قطعات نگهدارنده شیشه می باشد که این امکان را فرآهم می نماید تا طراحی به صورت ساده تر و مینیمال تر به نظر آید و به همین دلیل نظر معماران و طراحان را تا حد زیادی جلب می نماید.

نرده شیشه ای اسپیگات


نرده شیشه‌ای اسپیگات سریع ترین و راحت‌ترین روش نصب نرده شیشه‌ای است.نرده شیشه‌ای اسپیگات نیز از نوع هندریل شیشه‌ای روکار است. شیشه به صورت یکپارچه نصب نشده و بین شیشه‌ها یک سانت فاصله قرار می گیرد.شیشه ها توسط پایه های اسپیگات به زمین متصل می شوند.عموما برای هر شیشه از دو پایه اسپیگات استفاده می‌شود.
نرده‌های شیشه‌ای اسپیگات به علت فاصله‌ای که بین زمین و شیشه وجود دارد و آب به راحتی می تواند از زیر شیشه عبور کند و همین طور برای دور استخرها بسیار مناسب است.

نرده شیشه ای دی لاین

این نرده ها با استفاده از یک پایه عمودی که داخل زمین قرار میگیرند و نصب نگهدارنده های شیشه بر روی این پایه‌ها، اجرا می‌شوند.

نرده شیشه ای با فرم فلزی

این سیستم از نرده به صورت یکپارچه و منظم و خطی می باشد و عناصر عمودی به آنها اضافه می شود و استقامت و مقاومت بالایی دارد. نیروی وارده به پایه ها منتقل می شود و سپس به وسیله اتصالات به کف می رسد. پایه ای از جنس آلومینیوم می باشد که توسط فرایند گرمادهی خاصی تولید می شود. در نتیجه پروفیل ها سخت و با با مقاومت بالایی بکار گرفته می شود.

همچنین می توان رنگ های دلخواه را به پایه ها اضافه کرد. این حفاظ شیشه ای را می توان در حالت های متنوعی نصب کرد و به این ترتیب زاویه های مختلف کف پله ها و جداره ها …. را در نظر گرفت. می توان نرده شیشه ای را بر روی استخرها و تراس ها و همچنین روف گاردن ها و راه پله ها نیز اجرا کرد.

محل استفاده و اجرای نرده شیشه ای با فرم فلزی:

راه پله و پشت بام
تراس و بالکن
پنجره
استخر

 

نرده شیشه ای ترکیبی

نرده شیشه ای ترکیبی از آلومینیوم و شیشه است و در فرم هایی مینیمال و کمینه و ساده ساخته می شود. ترکیب حاصل به افزایش استحکام و مقاومت محصول نهایی می انجامد. می تواند نرده شیشه ای هیبرید را در حالت های مختلفی نصب کرد. می تواند آن را به صورت روکار نیز اجرا کرد. پروفیل پایه بر روی کف نصب می شود و آلومینیوم ظریف با وزن مناسب نیز بکار گرفته می شود این اندازه از آلومینیوم باعث می شود و هزینه تمام شده کاهش پیدا کند. برای بالکن ها با دهانه کمتر از چهار متر طول می توان پایه و دستک نگهدارنده استفاده کرد.

محل استفاده و اجرای نرده شیشه ای ترکیبی:

راه پله و پشت بام
تراس و بالکن
پنجره
استخر

نکات فنی و دیتیل نرده شیشه ای اسپایدری


نرده شیشه ای دی خطی و یا دی لاین باید به اتصالات اجزایی مجهز باشد که بتواند علاوه بر زیبایی و استحکام نرده امنیت لازم را نیز فراهم کند. از جمله این موارد می توان اشاره کرد به:

پایه ها مجهز به تسمه های فولادی.
رنگ های پایه ها می تواند الکترواستاتیک باشد.
اتصالات که شامل براکت ها و قطعات اتصال نقطه ای می باشد.
براکت های اتصال را می توان به صورت روکار و یا در کناره های سازه اصلی نصب کرد.
قطعات از جنس استیل است.
قطعات پولیش کاری می شود.

نکاتی درباره انتخاب نرده شیشه ای

اگر تصمیم به تهیه نرده دارید، می‌بایست نکاتی درباره انتخاب نرده شیشه ای مناسب را مد نظر بگیرید:

انتخاب شرکتی که تجربه، تخصص و مجوزهای لازم در این خصوص را داشته و قابل اطمینان باشد.
شیشه‌ها از جنس سکوریت یا لمینیت با ضخامت حداقل ۱۰ میل باشند تا در مقابل اصابت اجسام و تغییرات دمایی مقاومت لازم را نشان دهند.
قبل از عقد قرارداد، با مشاوره از تمامی زوایا، هزینه‌های احتمالی نصب و اینکه کدام مدل مناسب محل شماست آگاه شوید در این خصوص می‌توانید از مشاوره رایگان شرکت پنجره شهر بهره ببرید.
انواع طرح‌ها و مدل‌های مختلف را شخصا بررسی کنید تا زیباترین و هماهنگ‌ترین مدل را با توجه به راهنمایی‌های کارشناسان شرکت برای نصب انتخاب کنید.
قیمت‌ها و البته کیفیت، نحوه اجرای کار و پیشینه‌ شرکت‌ها را با هم مقایسه کنید.
اگر می‌خواهید ضمن بهره بردن از نور محیط، حریم خصوصی تان هم حفظ شود، شیشه‌­ مات انتخاب کنید، اما اگر می‌خواهید نرده‌ها باشند اما نباشند شیشه‌­ی شفاف (غیر مات) و مدل بدون قاب نرده شیشه ای را برگزینید.
در کنار سطوح شیب دار و راه پله‌ها، حتما از هندریل استفاده کنید و هزینه آن را برای حفظ سلامتی استفاده کنندگان به جان بخرید.
در صورت نیاز به هندریل، آن را براساس نوع طراحی نرده شیشه ای انتخاب و اجراء کنید و بدنبال مدل‌های صرفا ارزان یا گران نباشید.
خلاصه کلام ، با سنجیدن مزایا و معایب این نوع نرده و هندریل های مخصوص آن و سبک و سنگین کردن همه جوانب، اگر تصمیم به بازسازی، نوسازی، تعمیر، ترمیم یا ساختن یک سازه جدید دارید، بکار گیری و نصب نرده شیشه ای و هندریل های فوق العاده زیبا گزینه بسیار مناسبی برای شماست. چرا که با مزایایی که دارد جلوه­ ی دیگری به ساختمان شما داده و آن را امروزی، شکیل، دل نشین، وسیع و پر نور باز نمایی می کند.

تفاوت شیشه سکوریت و لمینت 

این شیشه از فرایند سکوریت کردن شیشه های عادی به وجود می آید. این شیشه ها تحت شرایط و دمای خاص قرار می گیرند تا تبدیل به به شیشه سکوریت شوند. شیشه سکوریت نسبت به شیشه های معمولی تا ۷ برابر مقاوم تر است.

به همین دلیل معمولا از این نوع شیشه ها برای نصب نرده استفاده می شود. دلیل دیگر استفاده از شیشه سکوریت برای نرده این است که قیمت نرده شیشه ای پله و نرده شیشه ای بالکن ساخته شده با شیشه سکوریت بسیار مناسب تر است. شیشه سکوریت در ضخامت های مختلفی موجود می باشد که انتخاب ضخامت به نیاز، کاربرد و نوع نرده بستگی دارد.

نوع دیگر شیشه مورد استفاده برای ساخت این نوع نرده ها شیشه لمینت است. شیشه لمینت از چند لایه شیشه سکوریت و تلق تشکیل می شود. معمولاً شیشه لمینت سه لایه یعنی دو لایه شیشه و یک لایه طلق است.

اما شیشه لمینت های چند لایه نیز موجود می باشد. لایه تلقی نامبرده شده بین لایه های شیشه قرار می گیرد و سپس با فرایند لمینت کردن لایه های شیشه و طلق به یکدیگر می چسبند.

شیشه لمینت چند برابر مقاوم تر از شیشه سکوریت می باشد. مزیت دیگر این نوع شیشه نسبت به شیشه سکوریت این است که در صورتی که این شیشه شکسته شود به صورت کامل فرو نمی ریزد.

به دلیل قرار گرفتن طلق بین لایه های شیشه هنگام شکسته شدن شیشه ها به تلق قرار گرفته در لایه میانی می چسبند و فرو نمی ریزند. از همین جهت بسیار ایمن هستند.

چرا استفاده از نرده شیشه ای بهتر از سایر نرده ها است؟


نرده هایی که به صورت فلزی و آهنی تولید می شوند نمی توانند در برابر رطوبت مقاوم باشند و به همین دلیل پس از گذشت مدت زمانی و در معرض قرار گرفتن با رطوبت و ضربه دچار رنگ پریدگی شده و پس از مدتی جلوه اصلی خود را از دست می دهند. این در حالی است که نرده های شیشه ای این مشکل را نداشته و علاوه بر استحکام بالا، هنگام قرارگیری در معرض باد و طوفان نیز دچار رنگ پریدگی نمی شوند.

نرده های آهنی پس از گذشت مدت زمانی لکه دار می شوند و تمیز کردن آن در برخی مواقع به صورت رنگ آمیزی مجدد بوده و به همین دلیل تعمیر و تمیز کردن آن سخت خواهد بود اما نرده های شیشه ای به سهولت تمیز می شوند و به مانند نرده های آهنی رنگ و جلوه خود را از دست نمی دهند. نرده های شیشه ای ضد زنگ بوده و در بسیاری مواقع ضد آب نیز هستند و در صورت ایجاد لکه بر روی آنها قابلیت پاکسازی آن به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×