یاشیل در / پارتیشن شیشه ای
پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

در گذشته فضاهای داخلی ساختمان‌های اداری با دیوار از یکدیگر جدا می‌شد و هر کارمند یک اتاق و فضای کار جدای مختص به خود داشت. با گذشت زمان و کوچک شدن متراژ ساختمان‌ها و تغییراتی که در سیاست‌های کاری ادارات و شرکت‌ها ایجاد شد و همچنین افزایش یافتن تعداد پرسنل اداری، دیگر اختصاص دادن یک اتاق مجزا به هر کارمند تقریبا غیر ممکن است.
معماری مدرن با ارائه راهکاری مثل نصب پارتیشن شیشه ای در محیط‌های اداری و شرکت‌ها این مشکل را برطرف کرده است. البته علاوه بر ادارات و شرکت‌ها پارتیشن شیشه ای در اماکن مسکونی، سالن‌های ورزشی و هتل‌ها و مکان‌های دیگری که نیاز به تفکیک فضا دارد جای خود را باز کرده است.

محصولات بیشتر: نرده شیشه ای

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای

همانطور که اشاره کردیم استفاده از پارتیشن شیشه ای چند سالی می‌شود که در ادارات رواج پیدا کرده است. در این قسمت قصد داریم به سایر مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای اشاره کنیم.

افزایش راندمان کاری کارمندان

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم چند سالی می‌شود که در رویکرد مدیریت منابع انسانی تغییراتی ایجاد شده است. یکی از این تغییرات ایده دفاتر باز یا همان (open office) بود. این ایده به روابط بیشتر بین کارمندان منجر شد. همچنین به این دلیل که کارمندان احساس می‌کنند همیشه زیر نظر گرفته می‌شوند، عملکرد بهتری خواهند داشت.
مشکلی که این ایده داشت سرو صدا و یا رفت و آمد سایر افراد باعث کاهش تمرکز کارمندان دیگر می‌شد. استفاده از پارتیشن شیشه ای این مشکل را رفع کرده است. تقسیم فضا با کمک پارتیشن شیشه ای به این دلیل که شیشه‌های آن دوجداره است تا حد خیلی خوبی عایق صدا است.

نشان دادن نظم کاری و تعامل کارکنان به مراجعه کنندگان

استفاده از پارتیشن شیشه ای علاوه بر اینکه امکان کنترل کار و روابط میان کارمندان به مدیران را می‌دهد؛ این امکان را فراهم می‌کند که مراجعین عملکرد کارکنان را از اتاق جلسات مشاهده کنند. همین مسئله در نگاه اول قدرت و نظم مجموعه را به مراجعه کننده القا می‌کند.

استفاده از نور طبیعی در محیط

پارتیشن شیشه ای به دلیل شیشه ای بودن مانعی در برابر نور نخواهد بود و تمام فضا امکان استفاده از نور طبیعی ورودی از پنجره را خواهد داشت. همین مسئله باعث می‌شود که در طول روز نیاز زیادی به روشن کردن لامپ نباشد  و همین مسئله باعث می‌شود تا حد قابل توجهی در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

نصب آسان و سریع پارتیشن شیشه ای

در گذشته برای تفکیک کردن فضا با دیوار نیاز به بنایی بود و این کار دردسرهای خاص خود و همچنین هزینه‌های زیادی به همراه داشت. نصب پارتیشن شیشه ای این مشکل را رفع کرده است و شما می‌توانید به راحتی و در سریعترین زمان ممکن و همچنین بدون اینکه نیاز به بنایی داشته باشید فضای خود را به فضاهای مختلف با مساحت دلخواه تقسیم کنید.

این محصولات از جنس شیشه سکوریت هستند و عموماً با ضخامت ده میلیمتر تولید می ‌شوند. با توجه به تمایل کاربر از سکوریت های سندبلاست شده و یا رنگی نیز می توان در این حالت بهره گرفت.

قابلیت نوسازی و تغییر دکوراسیون

به دلیل اینکه نصب و جابجایی پارتیشن شیشه ای آسان است، می‌توانید هر زمانی که نیاز به تغییر دکوراسیون و یا اضافه کردن یک بخش جدید به دفتر کار خود داشتید پارتیشن شیشه ای را باز و آن را جابجا کنید و محیط خود را تغییر دهید.

زیبا سازی فضای داخلی ساختمان

پارتیشن شیشه ای متناسب با معماری داخلی و فضای مدنظر شما قابل طراحی است. به همین دلیل با وجود روش‌های مختلفی مانند مات کردن، چاپ و حکاکی روی شیشه میتوانید فضای زیبا و مدرنی در محل مورد نظر ایجاد کنید. در ادامه شما را با انواع مدل‌های پارتیشن اداری آشنا می‌کنیم.

انواع مدل‌های پارتیشن شیشه ای بر اساس ساختار

پارتیشن شیشه ای را بر اساس یک سری موارد تقسیم بندی می‌کنند. این موارد شامل کارایی پارتیشن، نوع نصب و شیشه استفاده شده در آن است. شیشه استفاده شده در پارتیشن شیشه ای  تک جداره، دو جداره و شیشه رنگی است. بر اساس نوع شیشه استفاده شده در آن پارتشین‌ها را دسته بندی می‌کنند.

علاوه بر نوع شیشه استفاده شده نوع فریم استفاده شده در آن نیز معیاری برای تقسیم بندی پارتیشن‌های شیشه ای است. بعضی از پارتیشن های شیشه ای با نام فریم لس شناخته می‍شوند. اما در حقیقت این پارتیشن‌ها نیز دارای فریم هستند اما فریم آنها بسیار نازک هستند و در بین شیشه‌ها قرار گرفته است و دید چندانی ندارد. در ادامه به طور دقیق تر هر کدام از انوع پارتیشن شیشه ای را خدمات شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

پارتیشن شیشه ای دوجداره

پارتیشن شیشه ای دوجداره از دو لایه شیشه با ضخامت‌های مختلف تشکیل شده است و لایه میانی آن با گاز آرگون پر شده است. این ساختار کمک می‌کند که پارتیشن شیشه ای دوجداره عایق صدا و گرما و سرمای محیط باشد. پارتیشن‌های دو جداره بیشتر به صورت فریم دار طراحی می‌شود، اما در صورت تمایل کارفرما به نوع بدون فریم آن امکان طراحی شیشه دوجداره به صورت فریم لس نیز وجود دارد.

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن متحرک به صورت پنل‌های شیشه ای که درون یک ریل حرکت می‌کند طراحی می‌شود. این نوع پارتیشن شیشه ای مناسب مکان‌هایی است که به صورت موقت نیاز به ایجاد آن است. مثلا در هنگام جلسات که نیاز به فضای بزرگتری دارید، می‌توانید با استفاده قابلیت متحرک بودن این نوع پارتیشن‌ها فضای خصوصی موقت را برای خود ایجاد کنید، سپس پس از استفاده از آن فضا با جمع کردن پنل‌های شیشه ای فضا را به حالت قبل بازگرداند.

پارتیشن شیشه ای فریم لس

پارتیشن شیشه ای فریم لس یا همان بدون قاب از شیشه تک جداره سکوریت ساخته می‌شود. این نوع پارتیشن شیشه ای به دلیل ظرافت و زیبایی خاصی که دارد طرفداران بسیار زیادی دارد. پارتیشن‌های شیشه ای فریم لس بیشتر برای فضاهایی با معماری مدرن و مینیمال توصیه می‌شود.

پارتیشن شیشه ای فریم دار

این نوع پارتیشن دارای یک قاب فلزی که بیشتر از جنس آلومینیوم است ساخته می‌شود. این نوع پارتیشن به دلیل وجود قاب فلزی از مقاومت بالایی برخوردار است. بنابراین برای محیط‌های صنعتی و کارخانه‌ها و مکان‌هایی که احتمال آسیب رسیدن به پارتیشن شیشه ای بالاست مناسب است.
همچنین وجود این قاب باعث می‌شود که بتوان این نوع پارتیشن شیشه ای را به صورت متحرک، تاشو، کشویی، ریلی و آکاردئونی طراحی کرد. مشکلی که این نوع پارتیشن دارد این است که به دلیل وجود قاب دور کمی بیشتر از نوع فریم لس فضا را اشغال می‌کند و همین مورد باعث می‌شود که طرفداران پارتیشن بدون فریم بیشتر باشد.

پارتیشن شیشه ای دوجداره

پارتیشن شیشه ای کرکره دار

پارتیشن کرکره دار از پارتیشن دو جداره ساخته می‌شود. این نوع پارتیشن به این صورت است در بین دو جداره شیشه آن یک کرکره قرار گرفته است. این کرکره در مواقع نیاز به خصوصی سازی فضا کمک می‌کند. همچنین این کرکره به تنظیم میزان نور ورودی نیز کمک می‌کند.
پارتیشن شیشه ای کرکره دارد در چند مدل مختلف طراحی می‌شود که در ادامه به معرفی آن‌ها می پردازیم.

 • پارتیشن شیشه‌ای با کرکره مگنتی: در این نوع کرکره یک آهنربای قوی باز و بسته کردن کرکره را بر عهده دارد.
 • پارتیشن با کرکره دستی: در این مدل یک تسمه و یک دکمه که روی آن تعبیه شده است کمک می‌کند تا بتوانید تیغه کرکره را باز و بسته کنید.
 • پارتیشن کرکره ای ریموت دار: این نوع پارتیشن کرکره دار، دارای یک موتور 24 ولتی است و کرکره توسط یک ریموت باز و بسته می‌شود.

انواع پارتیشن شیشه ای بر اساس کاربرد

پارتیشن‌‌های شیشه ای را علاوه بر نوع ساختار آن‌ها، بر اساس کاربرد نیز تقسیم بندی می‌کنند. در ادامه ما پارتیشن شیشه ای را بر اساس جایی که آن‌ها را به کار میبرند معرفی می‌کنیم.

پارتیشن شیشه ای با استفاده در منازل مسکونی

اگر قصد ایجاد تغییر در منزل خود را داشته باشید و بخواهید مثلا فضای اتاق خود را به دو بخش مجزا تقسیم کنید نیاز به بنایی خواهید داشت. به طور قطع همه شما از سختی و دردسرهای ایجاد تغییرات اینچنینی در خانه مطلع هستید. راحت ترین کار و بهترین جایگزین برای انجام این کار استفاده از یک پارتیشن شیشه ای است.
شما به راحتی و با کمترین دردسر می‌توانید فضای منزل خود را به بخش‌های مجزا تقسیم کنید. استفاده از پارتیشن شیشه ای در آپارتمان‌ها به خصوص برای افرادی که مستاجر هستند می‌تواند یک ایده بسیار خوب و موقتی برای ایجاد تغییر در فضا باشد.

پارتیشن شیشه ای سرویس بهداشتی و حمام

امروزه در معماری مدرن سرویس بهداشتی و حمام را به سبک جدید می‌سازند. در این نوع معماری استفاده از پارتیشن شیشه ای برای جداسازی سرویس بهداشتی از کابین حمام نقش به سزایی دارد. پارتیشن شیشه ای که در حمام و سرویس بهداشتی استفاده می‌شود از نوع مات است تا فضای حمام خصوصی شود. همچنین استفاده از پارتیشن جلوی پخش شدن قطرات آب در سایر قسمت‌های سرویس بهداشتی را می‌گیرد.

پارتیشن شیشه ای مناسب برای مراکز درمانی و مطب پزشک

یکی از مکان‌هایی که استفاده از پارتیشن برای جداسازی فضاها در آن کاربرد بسیاری دارد و باعث می‌شود از فضاها به نحو احسن استفاده شود مراکز درمانی و مطب پزشکان است. معمولا ساختمان‌هایی که پزشکان در آن خدمات درمانی ارائه می‌دهند بر اساس استاندارد فعالیت‌های مختلف پزشکان طراحی نشده است. بنابراین بر اساس خدمات پزشکی مختلفی که قرار است به مراجعین داده شود میتوان فضا را با پارتیشن به قسمت‌های مختلف تقسیم کرد.

استفاده از پارتیشن در آشپزخانه

به طور معمول آشپزخانه را در جایی که در دید نباشد می‌سازند. این مسئله به خصوص در ادارات و شرکت‌ها مهم تر است. البته ممکن است آشپزخانه مکانی که برای شرکت یا اداره در نظر گرفته می‌شود از ابتدا طوری نباشد که جلوی دید نباشد. بنابراین با استفاده از یک پارتیشن شیشه ای مات می‌توان این مشکل را برطرف کرد. به این ترتیب می‌توان در هر مکانی از اداره که بخواهید تجهیزات آشپزخانه را قرار دهید و با یک پارتیشن آن را محصور کنید.

استفاده از پارتیشن در مکان‌هایی که نیاز به امنیت بالایی دارد

در برخی مکان‌های دولتی و امنیتی مانند بانک‌ها، صرافی‌ها، طلا فروشی‌ها نیاز است که ضریب امنیتی محیط بالا باشد. پارتیشن شیشه ای که برای این مکان‌ها طراحی و ساخته می‌شود، به شکل نشکن و ضدگلوله است. پارتیشن شیشه ای نشکن و پارتیشن شیشه ای ضد گلوله را می‌توان هم از نوع فریم دار و هم از نوع بدون فریم تهیه کرد.

عوامل موثر در تعیین قیمت پارتیشن شیشه ای

 •  یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده در قیمت پارتیشن شیشه ای متراژ شیشه ای است که در ساخت پارتیشن به کار می‌رود.
 •  نوع شیشه استفاده شده که از نوع تک جداره یا دو جداره باشد یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت پارتیشن شیشه ای است.
 •  نوع یراق آلات استفاده شده در پروژه، ایرانی و یا خارجی بودن آن‌ها یکی از موارد دیگر تاثیر گذار در قیمت پارتیشن است.
 •  نوع فریم دار و یا نوع فریم لس در قیمت پارتیشن موثر است.
 •  تعداد دربی که برای ورود و خروج در پارتیشن تعبیه می‌شود، یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت است.
 •  پارتیشن‌هایی که با کمک طرح سندبلاست لوگو یا علامت تجاری شرکت بر روی آن طراحی شده است، قیمت بالاتری از نوع ساده آن دارد.
 • نوع متحرک، کشویی، تا شونده پارتیشن قیمت متفاوتی نسبت به مدل‌های دیگر دارد.
 • برای اطلاع از جزئیات دقیق قیمت می‌توانید با کارشناسان حاضر در مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

مراحل نصب و اجرای پارتیشن شیشه ای

اگر قصد خرید و نصب پارتیشن را دارید ابتدا باید با مشاوران ما در مورد نیاز خود و طرح و مدل دلخواه خود صحبت کنید. آنها شما را در انتخاب مناسب ترین نوع پارتیشن که برطرف کننده نیاز شما باشد راهنمایی می‌کنند. پس از انتخاب نهایی و عقد قرارداد، کارشناسان برای اندازه گیری به محل شما اعزام می‌شوند.
پارتیشن مورد نظر شما ابتدا به صورت سه بعدی طراحی می‌شود و شما در مورد طرح نهایی آن نظر می‌دهید و در صورت نیاز، تغییرات مورد نظر شما اعمال می‌شود. پس از تایید نهایی ساخت پارتیشن شما آغاز و در نهایت توسط کارشناسان ما در محل مورد نظر شما نصب می‌شود.

کلام پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با جزئیات و انواع پارتیشن شیشه ای آشنا کنیم. همانگونه که اشاره کردیم، شما در سریعترین زمان ممکن و با دردسر و هزینه‌های خیلی کمتر نسبت به بنایی، می‌توانید تغییرات دلخواه خود را در دفتر کار یا خانه خود ایجاد کنید.

اکنون شما با اطلاعاتی که از این مقاله کسب کرده اید می‌توانید در مورد انتخاب بهترین نوع پارتیشن تصمیم بگیرید. علاوه بر آن مشاوران ما در یاشیل در برای انتخاب بهتر همراه شما خواهند بود.

×