یاشیل در / درب اتوماتیک بیمارستانی
درب اتوماتیک بییمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی

درب‌های اتوماتیک به دلیل اینکه از زمانی که مورد استفاده قرار گرفته است مزیت‌های زیادی برای زندگی انسان‌ها داشته است در انواع مختلفی تولید می‌شود. به همین دلیل برای بیمارستان‌ها که مکان حساسی هستند درب‌ اتوماتیک مخصوص بیمارستان یا درب اتوماتیک بیمارستانی تولید می‌شود. در مراکز درمانی به دلیل اینکه انواع آلودگی‌های محیطی وجود دارد رعایت مسائل بهداشتی بیشتر از هر مکان دیگری ضروری است. بنابراین استفاده از درب‌های اتوماتیک که دیگر نیازی به باز و بسته کردن آن با دست نیست برای بیمارستان‌ها بسیار مناسب است.

علاوه بر مسائل بهداشتی در این مراکز به دلیل حساسیت کاری بالا، نیاز است که سرعت عمل کارکنان بالا باشد. به همین دلیل سرعت باز و بسته شدن این درب‌ها کار را برای پرسنل بیمارستان بسیار راحت کرده است. مورد دیگری که استفاده از درب اتوماتیک بیمارستانی را توجیه می‌کند، سهولت باز و بسته شدن درب برای بیماران و افرادی که از ویلچر و عصا استفاده می‌کنند از این درب‌ها به راحتی می‌توانند عبور کنند.

انواع درب اتوماتیک بیمارستانی

درب‌های اتوماتیک بیمارستان برای بخش‌های متفاوت بیمارستان و بر اساس میزان نفوذی که برای این نوع درب‌ها مورد نیاز است، در انواع مختلفی تولید می‌شود. در این بخش  به معرفی انواع درب هوشمند بیمارستانی می‌پردازیم.

درب لولایی اتوماتیک بیمارستانی

این نوع درب به صورت دو طرفه و یا یک طرفه باز و بسته می‌شود. این نوع درب هم به صورت دو لنگه و هم به صورت تک لنگه تولید می‌شود. از این نوع درب برای قسمت‌های پر رفت و آمد بیمارستان استفاده می‌شود. جنس این مدل درب از ورق گالوانیزه و استیل است.

درب اتوماتیک لولایی ضد تشعشع

این نوع درب نیز برای مکان‌هایی مثل اتاق رادیولوژی و رادیوتراپی که امکان ساطع شدن اشعه ایکس وجود دارد استفاده می‌شود. در لایه داخلی این درب سرب قرار گرفته است و همین لایه سربی باعث ضد تشعشع بودن این نوع درب می‌شود. این نوع درب نیز هم به شکل دو لنگه و هم به شکل تک لنگه تولید می‌شود. این نوع درب نیز برای جلوگیری از بروز خظر این امکان را دارد که به طور خودکار قفل شود و سپس توسط مسئول مربوطه قفل آن باز شود.

anti radioactive door

درب اتوماتیک ICU

درب‌هایی که برای  بخش ICU بیمارستان استفاده می‌شود به دلیل حساسیتی که این قسمت از فضا دارد از نوع درب اتوماتیک کشویی و درب اتوماتیک تلسکوپی است. این نوع درب به سنسور چشمی مجهز است و به صورت اتوماتیک باز و بسته می‌شود. این مورد به عدم گسترش عفونت و بیماریهای مختلف و کمک به رفت و آمد پرسنل بیمارستان و بیماران کمک می‌کند.

درب مناسب اتاق عمل بیمارستان

این نوع درب به راحتی باز و بسته می‌شود و امکان عبور و مرور افراد از آن فراهم است. از طرفی این درب استحکام بسیار خوبی دارد و در برابر ضرباتی که در اثر برخورد تخت بیمار، ویلچر و سایر تجهیزات بیمارستانی ممکن است به آن وارد شود مقاومت بسیار خوبی دارد.

مزیت استفاده از درب اتوماتیک بیمارستانی

استفاده از درب‌های اتوماتیک مخصوص بیمارستان باعث می‌شود مکان ایمنی برای افراد فراهم شود. از طرفی جلوگیری از انتشار عفونت و ویروس علاوه بر اینکه سلامت پرسنل بیمارستان را تضمین می‌کند برای  کمک به روند بهبود بیماران نیز بسیار موثر است.

علاوه بر این مورد این نوع درب‌ها در بالا رفتن سرعت عمل پرسنل بیمارستان هنگام کار بسیار اثر گذار هستند. این درب‌ها باعث می‌شود که پرسنل بیمارستان به سرعت و بدون نیاز به اینکه نیازی باشد با دست درب‌ها را باز و بسته کنند بیماران را در بیمارستان و در اتاق‌های مختلف بیمارستان جابجا کنند.

ایمن کردن محیط در برابر آتش سوزی، جلوگیری از ساطع شدن اشعه‌ها به دلیل وجود سرب در لایه میانی آن یکی دیگر از مزایای استفاده از درب اتوماتیک در بیمارستان‌ها است. به دلیل اینکه می‌توان این نوع درب را از راه دور کنترل کرد، رفت و آمد افراد با کمک این نوع درب‌ها بسیار راحت است.

یک مسئله دیگری که رعایت آن در محیط‌های درمانی بسیار مهم است رعایت سکوت در محیط است. این درب‌ها در برابر ورود سر و صدا عایق بسیار خوبی هستند. بنابراین با وجود این درب‌ها بیماران در آرامش به استراحت می‌پردازند و پزشکان و پرستاران در سکوت به فرایند درمان بیماران می‌پردازند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از درب اتوماتیک بیمارستانی این است که در هنگام قطع برق هم کار می‌کند و می‌توان آن را طوری تنظیم کرد که به صورت دستی نیز باز و بسته شود. طراحی این نوع درب‌ها طوری است که در مصرف انرژی به دلیل جلوگیری از هدر رفت انرژی سرمایی و گرمایی بسیار صرفه جوی می‌کند. هم اینکه از نظر مصرف برقی که خود درب اتوماتیک نیاز دارد بسیار اندک است.

در هنگام خرید درب اتوماتیک بیمارستانی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

خرید درب اتوماتیک بیمارستانی بر عهده قسمت پیمانکاری بیمارستان است. برای خرید درب اتوماتیک بیمارستانی باید به نکاتی از قبیل اینکه برای کدام قسمت بیمارستان این درب‌ها قرار است استفاده شود، متراژ ورودی فضا چقدر است توجه کرد. موارد دیگری مثل برند سازنده درب، خدمات پس از فروش، متریال سازنده آن نیز از دیگر مواردی است که در هنگام خرید درب اتوماتیک بیمارستانی باید به آن توجه کرد.

clinic door

قیمت درب اتوماتیک بیمارستانی بر اساس چه مواردی تعیین می‌شود؟

قیمت این نوع درب‌ها بر اساس نوع متریال به کار رفته در آن، نوع طراحی آن تعیین می‌شود. نوع موتور برقی و سیستم هوشمند و خودکار آن در تعیین قیمت تمام شده درب تاثیر گذار است. همچنین متراژ و طول و عرض ورودی ساختمان که قرار است  درب در آن جا نصب شود یکی دیگر از موارد تعیین کننده قیمت درب اتوماتیک است. مورد دیگری که روی تعیین قیمت درب اتوماتیک تاثیر گذار است برند سازنده درب است. امروزه برندها بر سر کیفیت بالا و در عین حال قیمت به صرفه با یکدیگر رقابت می‌کنند.

به دلایلی که در بالا بیان شد قیمت این درب‌ها را نمی‌توان بدون داشتن اطلاعات در مورد اینکه چه متراژی از درب نیاز است و یا اینکه برای کدام قسمت از بیمارستان باید استفاده شود و یا اینکه از چه متریالی در آن استفاده شود، تعیین کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت تمام شده درب باید با کارشناسان ما در گروه صنعتی یاشیل در تماس حاصل فرمایید.

×