کرکره آلومینیومی

کرکره آلومینیومی

کرکره آلومینیومی چیست؟

کرکره آلومینیومی نوعی کرکره برقی است که تیغه های آن از بیلت استاندارد آلومینیوم با تکنیک تولید اکستروژه ساخته می‌شود. از قابلیت های کرکره‌های آلومینیومی می توان به مقاومت بالا در برابر ضربات و نیز قدرت تحمل حرارت بالای آن اشاره کرد. استفاده از کرکره برقی آلومینیومی در فضای درب پارکینگ منازل یا گاراژها و برخی از فروشگاه ها به دلیل نمای زیبای آن است. همچنین امروزه از این کرکره‌ها برای پارکینگ منازل استفاده می کنند.

پیشنهاد مشاهده: درب اتوماتیک پارکینگ

یکی از پرمصرف‌ترین نوع کرکره برقی در جهان کرکره های نوع آلومینیومی است. تفاوت این کرکره ها با کرکره های معمولی در برقی بودن آن است که یک موتور به آن‌ها اضافه می شود. گرچه کرکره آلومینیومی از لحاظ قیمتی نسبت به کرکره های معمولی گران‌تر است ولی استفاده از آن ها مزیت زیادی نسبت به دیگر کرکره های معمولی دارد. این کرکره های برقی با استفاده از یک ریموت به راحتی بالا و پایین می روند. در این مقاله از یاشیل در به این نوع کرکره به طور کامل می‌پردازیم.

انواع کرکره آلومینیومی

امروزه از کرکره آلومینیومی به‌ جای کرکره‌های قدیمی استفاده می‌شود. استفاده از کرکره آلومینیومی تردد را راحت ‌تر کرده و میزان امنیت ساختمان را بالا می برد. از مواد اولیه متفاوتی کرکره‌ برقی را تهیه می‌کنند و همچنین این کرکره ها دارای انواع و مدل های گوناگونی هستند. قیمت و استحکام کرکره های آلومینیومی بسیار بالا است.

از کرکره‌های آلومینیومی برای مکان های مختلف مانند شرکت‌ها، بیمارستان‌ها، سوله‌ها، مجتمع‌های تجاری و مسکونی استفاده می‌شود. تیغه کرکره های آلومینیومی به ‌وسیله موتور حرکت می‌کند و باز و بسته شدن آن توسط ریموت است. میزان امنیت کرکره آلومینیومی بیشتر از کرکره‌های قدیمی است.

مقایسه انواع کرکره آلومینیومی

از کرکره آلومینیومی به عنوان درب برای انواع مغازه ها، فروشگاه ها، مراکز تجاری و درب پارکینگ ها استفاده می شود. به طور کلی این کرکره از تیغه هایی با جنس های مختلف به وجود آمده است. این نوع کرکره در جنس های مختلف، طرح و رنگ های متفاوتی ساخته می شوند و برای جلوگیری از ورود گرد و غبار و محافظت در برابر سارقین و دیگر صدمات مالی و اقتصادی کاربرد دارد. کرکره آلومینیومی ساخته شده از تیغه های آلومینیوم با تکنیک استروژه است که به زبان عامیانه تیغه آلومینیومی اکسترود نامیده می‌شود.

نکات کلیدی در مورد کرکره آلومینیومی

موتور کرکره برقی این کرکره ها با استفاده از نیروی برق کار می کند و با یک ریموت کوچک می توان آن را بالا و پایین برد. کرکره های الومینیومی برقی دارای مقاومت بسیار بالایی بوده و مقاومت بالای آن برای حضور تیغه های آلومینیوم با ضخامت های بالا است. بنابراین کاربران نیازمند به کرکره های با دوام بالا بهتر است تیغه های با ضخامت بالا را سفارش دهند.

به دلیل این که معمولا درب این کرکره ها در معرض گرما، سرما، باران و برف قرارمی گیرند باید از تیغه های ضدخش برای ساخت آن‌ها استفاده شود. کرکره های ضدخش به طور کلی نسبت به هرگونه صدمه مقاوم هستند. به طور کلی آلومینیوم جزء فلزات ضدخش است.

تیغه کرکره آلومینیومی

در تولید و نصب کرکره آلومینیومی هوشمند تیغه از 3 نوع شمش یا پیلیت استفاده می شود. نوع اول آن استاندارد یا اصطلاحا فابریک است. نوع دوم سرشاخه یا دی سی بوده که برخی از شرکت ها از آن استفاده می کنند. به صورت ذوب کردن ضایعات مازاد تیغه آلومینیوم و ساخت مجدد آن تولید می شود. از نظرماندگاری رنگ، صدا و استقامت نسبت به نوع فابریک در حد پایین تری است.

نوع سوم تولید و نصب کرکره آلومینیوم هوشمند تیغه ضایعات است که برخی از تولید کنند گان با ذوب انواع آلومینیوم و لوازم آشپزخانه آلومینیومی اقدام به تولید کرکره می کنند، این نوع تیغه به هیچ عنوان توصیه نمی شود. زیرا این نوع تیغه علاوه بر صدای زیاد و عدم ماندگاری رنگ از استقامت خوبی برخوردارنیست و در مورد استفاده در پارکینگ یا فروشگاه خطر آفرین می باشد. تقسیم بندی تیغه های آلومینیومی از لحاظ آلیاژ، هندسه مقطع، پوشش و وزن متر مربع است.

کرکره آلومینیومی چیست؟

قیمت کرکره آلومینیومی

با توجه به نوع آلومینیوم، ضخامت آلومینیوم، وزن و اندازه آلومینیوم به کار رفته در درب کرکره قیمت کرکره آلومینیوم‌ محاسبه می شود. هر کدام از این موارد در بهترین نوع خود قیمت بالاتری را به دنبال خواهند داشت. امروزه به دلیل این که اکثرا از درب کرکره ای برقی استفاده می کنند بازار گرمی برای دلالان این حرفه به وجود آمده است. کاربران باید دقت داشته باشند که می توانند از خود کمپانی سازنده همان مقدار هزینه را بابت جنس های درجه یک خرج کنند. نیازی به سرو کار داشتن با دلالان و سودجویان این حرفه نیست.

نصب کرکره آلومینیومی

کرکره آلومینیومی مثل درب های دیگر علاوه بر این که نیاز به سازنده دارد، نیازمند این است که شخصی کارآزموده و با تجربه آن را نصب کند. بنابراین برای نصب کرکره آلومینیومی باید از افراد با تجربه استفاده کرد. زیرا اگر شخص نصاب کار بلد نباشد دچار مشکلاتی مانند حرکت نکردن کرکره، گیر زدن کرکره، شکسته شدن تیغه ها و هم چنین سرو صدای بیش از حد خواهید شد. برای نصب کرکره ابزاری مانند دستگاه جوش، دستگاه برش فرز مورد نیاز است. برای نصب کرکره آلومینیومی باید با نحوه قرارگیری تک ‌تک اجزا آشنایی داشت تا در هنگام نصب کرکره قطعات کارکرد خود را از دست ندهند.

نتیجه گیری

یکی از پر مصرف ترین نوع کرکره برقی در جهان کرکره های نوع آلومینیومی است. تفاوت این کرکره با کرکره های معمولی در برقی بودن آن است که یک موتور اضافه تر دارد. اگر چه کرکره آلومینیومی از لحاظ قیمت نسبت به کرکره های معمولی گرانتر است. ولی این نوع کرکره مزیت های بیشتری نسبت به کرکره های معمولی دارد. با یک ریموت کرکره به راحتی بالا و پایین می رود.

کاربردهای کرکره های برقی شامل درب پارکینگ ساختمان ها –درب مراکز تجاری و اداری است. یکی از مهمترین اجزاء تشکیل دهنده کرکره، موتور آن می باشد. نوع موتور کرکره متناسب با اندازه هایی است که مشتری بر اساس نوع کاربرد کرکره سفارش می دهد. هیچ گونه محدودیتی در ساخت آن وجود ندارد و هر کدام قدرت مختلفی داشته و باید توان بالا و پایین کشیدن وزن تیغه های آلومینیومی را داشته باشند.

کرکره آلومینیومی چیست؟

کرکره آلومینیومی نوعی کرکره برقی است که تیغه های آن از بیلت استاندارد آلومینیوم با تکنیک تولید اکستروژه ساخته می شود.

کرکره آلومینیومی چه تفاوتی با کرکره های معمولی دارد؟

تفاوت این کرکره با کرکره های معمولی در برقی بودن آن است که یک موتور اضافه تر دارد.

علت گرانی کرکره های برقی چیست؟

قیمت کرکره برقی با توجه به نوع آلومینیوم، ضخامت آلومینیوم، وزن و اندازه آلومینیوم به کار رفته در درب کرکره محاسبه می شود. هر کدام از این موارد در بهترین نوع خود قیمت بالاتری را به دنبال خواهند داشت.

×